ZIELONA GÓRA:

Od 1 kwietnia zmiany w rozkładzie jazdy MZK

Od 1 kwietnia spodziewajmy się zmian w rozkładzie jazdy autobusów. MZK informuje, że zmiany będą dotyczyć m.in. linii, które kursują na obszarze Chynowa, Zawady, Krępy i Jan.

Autobusy linii nr 22 będą kursowały na nowej trasie:

Dworzec Główny – Staszica – Sulechowska – Poznańska – Zawada – Krępa – Os. Kolorowe – Chynów

Zmiana trasy linii nr 22 podyktowana jest powtarzającymi się wnioskami pasażerów o przywrócenie jej przebiegu przez ulicę Poznańską i obsługę przystanków „Zawada Chmielna”. Rozkład jazdy linii nr 22 został skoordynowany na pętli w Chynowie w taki sposób, aby po przyjeździe autobusu z Zawady przez Krępę do Chynowa w ciągu kilku minut możliwa była przesiadka na autobus linii nr 1 i 17.

Podobna zasada obowiązuje w przypadku przesiadek z autobusu linii nr 1 lub 17 kończącego trasę na pętli w Chynowie do autobusu linii nr 22 rozpoczynającego kurs z Chynowa przez Krępę i Zawadę.

MZK informuje też, że kurs z Jan o godz. 4:52 oraz ostatni do Jan o godz. 22:36 będzie realizowany w ramach linii nr 1 w relacji Jany – Jędrzychów. Rozkład jazdy linii nr 21 ulegnie korekcie, a trasa pozostanie bez zmian.

Ponadto:

– Od 1 kwietnia wybrane kursy na liniach 1 i 9 będą realizowane przez pętlę Jędrzychów działki;

– Wprowadzona zostaje korekta rozkładów jazdy linii nr: 0, 10, 17, 29 i 44;

– Kurs linii nr 8 z pętli przy ulicy Zawadzkiego o godz. 4:17 w dni robocze i soboty zostaje zamieniony na kurs linii N1 w relacji Zawadzkiego „Zośki” – Dworzec Gł.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00