ZIELONA GÓRA:

Od 1 czerwca nowy rozkład jazdy MZK

Szykują się zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów. Od przyszłego poniedziałku, 1 czerwca pojedziemy już po nowemu.

Przypomnijmy, obecnie autobusy MZK kursują według sobotniego rozkładu jazdy. To efekt pandemii koronawirusa. Wkrótce się to zmieni, ale…

Do tego starego rozkładu jazdy, który obowiązywał przed pandemią, nie wrócimy już. Od 1 czerwca będzie wdrożony nowy rozkład jazdy, na razie na trzy miesiące do końca sierpnia. Te zmiany były wywołane tym, że ostatnia pętla do ładowania autobusów, została oddana do użytku. To pętla na Czarkowie.

W sumie jest jedenaście pętli ze stanowiskami do ładowania autobusów. Ostatnią jest właśnie ta na Czarkowie. I to mieszkańcy tego osiedla skorzystają na zmianach najbardziej.

I teraz, skoro mamy wszystkie pętle, to przebudowujemy rozkłady jazdy. Zmiany będą polegały na tym, że w szczycie będzie nieco więcej kursów, a między szczytami, czyli w godzinach 9:00-13:00 oraz po 17:00, autobusy będą jeździły nieco rzadziej, ale w taktach, żeby pasażerowie byli usatysfakcjonowali.

Pełny rozkład jazdy, który będzie obowiązywał od najbliższego poniedziałku, 1 czerwca prezentujemy TUTAJ.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: