ZIELONA GÓRA:

O czym i z kim śpiewa się w bursie? Odpowiedź już niebawem!

W Zielonej Górze jest pełno utalentowanej młodzieży. Swoimi zdolnościami chwalą się m.in. mieszkańcy miejskiej bursy, którzy tworzą zespół Bursa Band 3.0. Grają i śpiewają na rozmaitych imprezach, jednak nie chcą na tym poprzestać. Z pomocą wokalistki Jadwigi Macewicz wciągną do muzycznych działań także swoich wychowawców!

Tak zrodził się pomysł wieczoru piosenki „Śpiewa się”. Jak wygląda przygotowanie wykonawców do występu?

To jest bardziej taki nadzór. Jestem osobą, która spogląda na nich z ogromną wdzięcznością. Oczywiście daję im wskazówki merytoryczne dotyczące stricte działań muzycznych, ale chcę, żeby mogli wyrazić się i tworzę im narzędzia, okoliczności, które powodują, że pojawiają się coraz częściej w lokalnych muzycznych klubach i nie tylko.Jadwiga Macewicz

Gościem wieczoru będzie Przemysław Szczotko – muzyk znany z zespołu New Message, który obecnie zajmuje się działalnością solową. Miał okazję współpracować z wieloma artystami, m.in. właśnie Jadwigą Macewicz.

Jestem osobą z zewnątrz, artystą z zewnątrz, który się tam pojawi. A tylko dlatego z zewnątrz, że od dwóch lat moje CV leży u pani dyrektor, bo też chciałem być wychowawcą, ale do tej pory nie jestem (śmiech). Tak poważnie, bardzo się cieszę, że mogę w tej inicjatywie wziąć udział. Kiedy Jadzia zadzwoniła do mnie, zaproponowała to, to byłem w szoku, że coś takiego jest. Ale z drugiej strony, nie zdziwiłem się – skoro tam jesteś, to musi się coś tam muzycznie dziać.Przemysław Szczotko

Koncert zabrzmi 20 lutego o godzinie 20:00 w klubie zielonogórskiej bursy. Szczegóły – w całości rozmowy z Jadwigą Macewicz, Przemysławem Szczotko i Kacprem Materną. Już teraz wiadomo, że na koncercie muzyczna przygoda się nie skończy. W marcu bursowicze wezmą udział w konkursie artystycznym w Niemczech.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00