ZIELONA GÓRA:

Nowy PSZOK przy ul. Wrocławskiej oficjalnie otwarty!

Zakład Gospodarki Komunalnej ma powody do dumy. Udało się zmodernizować Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Była to jedna z najpilniejszych i najważniejszych inwestycji ZGK w ostatnim czasie. 

Według wcześniejszych założeń otwarcie PSZOK-u miało się odbyć w czerwcu. Tak przynajmniej wynikało z umowy podpisanej z wykonawcą. Prace jednak udało się zrealizować znacznie szybciej. Głównym założeniem obiektu ma być łatwe i szybkie segregowanie odpadów. Powstała także ścieżka edukacyjna.

Po tych czasach pandemicznych spora część mieszkańców, z rodzinami, ale też i zorganizowane grupy, będą chętnie odwiedzały to miejsce. Ciekawe miejsce, gdzie pokazujemy zarówno roślinność, ale też jak segregować, kompostować odpady, bo to też ważne. 

Ciekawostką nowego PSZOK-u jest też bez wątpienia tak zwane “szperowisko”.

Miejsce, gdzie można zostawić rzeczy, które są innym już niepotrzebne. A komuś mogą się przydać. Można tutaj też trochę pomajsterkować, coś odnowić. Nadać tym rzeczom drugie życie. Co również wpisuje się w cały program ekologii związany z gospodarką odpadami. 

Całkowity koszt inwestycji przy Wrocławskiej to trzy miliony złotych. Część z tych pieniędzy została pozyskana z funduszy unijnych.

Zobacz więcej
Back to top button
X