ZIELONA GÓRA:

Nowy inwestor przy S3? Jutro dyskusja

– Mimo, że szaleje na świecie pandemia, inwestorzy szukają nowych obszarów – zapewnia Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry. W czwartek pierwsza w historii publiczna debata nad studium zagospodarowania przestrzennego za pośrednictwem internetu i Radia Index.

Chodzi o przyszłe tereny inwestycyjne wzdłuż drogi ekspresowej S3, dokładniej łącznika os. Pomorskiego z Trasą Północną.

Jeden z dużych inwestorów jest zainteresowany tym obszarem. Chcielibyśmy zabezpieczyć mu możliwości funkcjonowania. Przedstawione zostały pewne warunki, które są związane z infrastrukturą techniczną i z funkcjonalnością tego terenu, dlatego procedujemy to studium w tym trybie. Przed pandemią były już dyskusje i badanie opinii społecznej. 83% mieszkańców stwierdziło, że ten obszar nadaje się na teren rozwoju gospodarczego. <span class="su-quote-cite">Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry</span>

Wiceprezydent Zielonej Góry podkreślił, że Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny już niemal wyczerpał swoje możliwości inwestycyjne.

Zastępca Janusza Kubickiego zauważa, że nowe miejsca pracy po epidemii będą jeszcze bardziej potrzebne. Nowa strefa przemysłowa miałaby ok. 300 hektarów powierzchni.

Ja bardzo serdecznie zapraszam do dyskusji. Taka forma elektroniczna jest w tej chwili możliwa. Nie chcemy zbierać wielu osób w jednym miejscu, żeby nie doprowadzić do jakiegoś zagrożenia epidemiologicznego. Każdy będzie mógł złożyć jednak swoje uwagi na piśmie.<span class="su-quote-cite">Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry</span>

Początek debaty o godzinie 13:00. Uwagi będzie można pisać też na adres: studium@um.zielona-gora.pl lub w komentarzach pod transmisją na Facebooku.

Cały program Prezydent na 96 FM z Dariuszem Lesickim do zobaczenia na portalu wZielonej.pl i na Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00