ZIELONA GÓRA:

Nowe miejsca parkingowe, punkty WiFi czy walka z bazgrołami? Można już decydować

Spośród 100 propozycji małych zadań i 64 dużych mogą wybrać zielonogórzanie w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Rozpoczęło się głosowanie na projekty, które przeszły przez sito weryfikacji.

Nad kwalifikowaniem zgłoszonych zadań pracowali m.in. przedstawiciele miejskiego urzędu, Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady Miasta. Radny Marcin Pabierowski stwierdził, że dzięki wielopokoleniowemu gremium budżet oddaje ideę społeczeństwa obywatelskiego.

Marcin Pabierowski

Z przebiegu weryfikacji zadowolony jest także radny Zbigniew Binek i dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta, Krzysztof Sikora.

Zbigniew Binek

Krzysztof Sikora

Istotne zmiany w głosowaniu to zapowiadana już możliwość wyboru zadań przez osoby powyżej 13. roku życia, rezygnacja z inwestycji oświatowych oraz nieakceptowanie głosów zbiorowych.

Janusz Kubicki

W budżecie obywatelskim na 2017 rok należy wybrać jedno duże zadanie (przekraczające 150 tysięcy złotych) i maksymalnie 5 zadań małych (do 150 tysięcy). Na kartach do głosowania znalazły się m.in. propozycje walki z nielegalnym graffiti i utworzenie punktów dostępowych Wi-Fi.

Janusz Kubicki

Głosy można oddawać do 16 grudnia na kartach do głosowania lub w elektronicznych formularzach na stronie urzędu miasta. Z myślą o młodzieży w szkołach oprócz głosowania odbędą się także pogadanki o tym, jak funkcjonuje budżet obywatelski.

Ogłoszenie wyników nastąpi 13 stycznia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: