ZIELONA GÓRA:

Nie nowa firma, ale droga zasili tym razem Park Technologiczny w Nowym Kisielinie

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny będzie lepiej skomunikowany. W jego południowej części powstanie nowa droga. Za ponad 10 milionów złotych powstanie ponad kilometr trasy.

Prezydent Janusz Kubicki przyznaje, że budowa drogi jest ważna dla firm, które działają w strefie:

Powstają nowe firmy, z czego się bardzo cieszę. Ale do tych firm trzeba dojechać. Jestem z tego dumny, że strefa, w którą wiele osób nie wierzyło, jest już prawie cała zapełniona. To nie są dziesiątki, setki, ale tysiące miejsc pracy, które powstały w Kisielinie, dzięki którym Zielona Góra się rozwija. Jeżeli chcemy, aby nasze dzieci nie wyjeżdżały z Zielonej Góry, musimy walczyć o to, aby powstawały tu nowe zakłady produkcyjne. Ta droga jest konsekwencją tego, że ktoś podjął decyzję o inwestycji, a my tylko doprowadzamy tam drogę.Janusz Kubicki

Trasę wybuduje firma Kontrakt z Krosna Odrzańskiego. W Zielonej Górze wykonywała już m.in. remont ulicy Bohaterów Westerplatte. Pytamy zatem, czy inwestycja drogowa w Nowym Kisielinie różni się zasadniczo od poprzednich.

Każda budowa ma swoje właściwości. Można powiedzieć, że każda jest łatwa, ale trudnością dla nas jest otoczenie. Jeżeli budujemy drogę czy kanalizację, są dosyć głębokie wykopy. Trzeba to realizować tak, aby żaden zakład, który funkcjonuje na strefie lub coś buduje, robił to bez przerw. My możemy się dostosować. Robimy to już nie raz, więc nie widzę problemu.Karol Jankowski, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Drogowego Kontrakt

Zakres robót w Nowym Kisielinie to właśnie kanalizacja sanitarna i deszczowa, chodnik, zatoka autobusowa oraz oczywiście droga o nawierzchni bitumicznej. Inwestycja będzie gotowa w sierpniu tego roku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: