ZIELONA GÓRA:

Niebawem walka o „Magiczną Kielnię”. Potrzebny murarz, tynkarz, a… ?!

… a zamiast akrobaty osoba, która zajmuje się dociepleniem. Ponadto układanie glazury, malowanie, tapetowanie – takie konkurencje czekają na uczestników walki o „Magiczną Kielnię”.

Konkurs organizowany przez Zespół Szkół Budowlanych PBO odbędzie się 18 kwietnia. Do rywalizacji przystąpi jedenaście drużyn z ośmiu szkół, nie tylko z naszego województwa.

Dobry fachowiec musi umieć zrobić pewne rzeczy i musi mieć tzw. „dryg” do tego. W związku z tym ekipy, które do nas przyjeżdżają to już najlepsi. Z naszej szkoły też jest ekipa, która myślimy, że sobie poradzi.Mirosława Sobecka, ZSB PBO

Powszechnie wiadomo, że dziś o dobrego fachowca niełatwo, a spora część specjalistów od prac budowlanych zarabia w obcej walucie zagranicą, choć przedstawicielki Zespołu Szkół Zawodowych PBO obserwują też masowe powroty.

Sądząc po uczniach naszej szkoły, oczywiście są podejmowane próby wyjazdu, ale też obserwuje się powroty. Wiemy o tym, spotykając się z uczniami podczas wakacji. Dwa lata temu była taka historia, że połowa klasy wyjechała, gnana jakimś pędem, że tam jest super, ale okazało się, że tam też trzeba pracować.Mirosława Sobecka, ZSB PBO

Konkurs o „Magiczną Kielnię” odbędzie się w środę, 18 kwietnia w Centrum Kształcenia Praktycznego PBO przy ul. Zimnej 3. Część praktyczną poprzedzi część pisemna. Organizatorzy zapewniają, że dla uczestników to świetny trening przed egzaminem zawodowym, po którym młodzi ludzie wkraczają na rynek pracy. Radio Index jest partnerem medialnym wydarzenia.

Rozmowa z Ewą Maciecką i Mirosławą Sobecką w Radiu Index

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00