ZIELONA GÓRA:

Nie Złote, a Gęsie Tarasy czekają w Dolinie Gęśnika! Park linowy otwarty!

Póki trwa pogodna jesień, warto zafundować sobie relaks na świeżym powietrzu. Na mapie zielonogórskich miejsc do spędzania wolnego czasu znalazła się właśnie nowa atrakcja – Gęsie Tarasy, czyli park linowy w Dolinie Gęśnika.

Na pomysł nazwy wpadła Aurelia Chełmicka, uczennica Zespołu Edukacyjnego nr 9 na Osiedlu Zastalowskim. W nagrodę otrzymała rower górski.

Gęsie Tarasy składają się z pomostów o łącznej długości 290 metrów. Na nich znajdziemy kilka różnych przeszkód. Jakich? Wyjaśnia radny Filip Gryko.

Dwie zjeżdżalnie, element do wspinaczki, tyrolka. Także praktycznie wszystko jest już dla dzieci czynne. Myślę, że to super pomysł, by przychodzić tu, póki jest pogoda. Park linowy jest prawie całkowicie obudowany linami. Dziecko wchodzi i może śmiało się w nim poruszać. Rodzic może czekać na dole, są ławeczki. Myślę, że niedługo postawimy tu więcej ławek. A dzieci się bawią, hasają. Chodzi o to, by wyszalały się w Dolinie Gęśnika.Filip Gryko

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem parku do Doliny Gęśnika przyszło mnóstwo mieszkańców. Z ich nastrojów możemy wywnioskować, że takiej atrakcji w mieście brakowało.

– Pięknie. Szczególnie widać po zachowaniu dzieci i ich euforii. Widać różnicę.
– Teraz będę częściej bywała w tych okolicach. Na pewno będę korzystała razem z dziećmi.
– Myślę, że to atrakcja dla wszystkich, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Nawet dorosłych, którzy mają w sobie choć odrobinę dziecka.

Posłuchajmy jeszcze tych, którzy mieli już okazję przejść przeszkody w parku linowym:

– Trudne przeszkody jak na mój wiek, ale córka jest wspaniała, czeka na mnie na górze, żeby zrobić jej zdjęcie. Odbiór bardzo pozytywny, oby takich miejsc było więcej.
– Dla mnie najfajniejsze było to, że mogę tu zjeżdżać i spędzać czas z tatą.
– Wrażenia są niesamowite. Nie wiedzieliśmy, że będzie aż tak fajnie.

Po Gęsich Tarasach mogą spacerować dzieci od 13. roku życia. Młodsze – tylko pod opieką osoby dorosłej. Jednorazowo z tunelu wspinaczkowego skorzysta 13 osób.

Przy ulicy Źródlanej poza parkiem linowym znajdziemy kilka innych atrakcji. Dzieci w towarzystwie rodziców czy opiekunów mogą skorzystać z placu zabaw, siłowni plenerowej i miasteczka ruchu drogowego, w którym przećwiczą np. bezpieczną jazdę na rowerze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00