ZIELONA GÓRA:

Nie nosisz maseczki? Policja może ukarać Cię mandatem

Zielonogórscy policjanci przypominają – nadal obowiązuje zasada noszenia maseczek w miejscach publicznych. Między innymi w autobusach komunikacji publicznej oraz w sklepach. Niestety – ostatnio przeprowadzone kontrole pokazują, że coraz mniej zielonogórzan stosuje się do odgórnych restrykcji. 

Za brak maseczki można więc dostać mandat. I to w wysokości aż 500 złotych. Mówi podinspektor Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na koronawirusa pamiętajmy – żeby liczby te nie rosły, konieczne jest zdyscyplinowanie. I zachowywanie się stosownie do obowiązujących przepisów. Przestrzeganie reżimu i obostrzeń to nie tylko nasz obowiązek, ale też odpowiedzialność za inne osoby. 

Noszenie maseczek to jedno. Warto pamiętać także o kilku innych zasadach obowiązujących w czasie pandemii.

Pamiętajmy, o częstej dezynfekcji rąk. Zachowywaniu dystansu społecznego. Natomiast jeśli są wśród nas osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą nosić maseczek, powinny one okazać policjantowi stosowne zaświadczenie. 

Mandat to nie jedyna forma kary, która może nas spotkać za brak maseczki. Policjant może skierować sprawę do sądu. Pracownicy inspekcji sanitarnej, którzy także prowadzą kontrole, mogą nałożyć karę administracyjną.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00