ZIELONA GÓRA:

Nie mamy stoczni, a robimy elementy statków. Jak? Dowiedz się w GlobalLogic!

Spotkanie twarzą w twarz z potencjalnym pracodawcą jest jednym z najlepszych sposobów na poznanie lokalnych firm. Taką ofertę dla studentów przygotował GlobalLogic. Specjalizuje się w szeroko pojętej branży informatycznej.

Branża motoryzacyjna, transport i logistyka to przykład wykorzystania technologii informacyjnej. W GlobalLogic pracownicy zajmują się m.in. programowaniem i testowaniem oprogramowania.

Tworzymy na przykład czarne skrzynki dla statków. Klientami na tego typu oprogramowanie i produkty są najwięksi zarządcy flot na całym świecie. Robią to nasi ludzie. Nie ukrywam, że jestem dumny z tego, że dzieje się to w Zielonej Górze. Po pierwsze, trzeba zrobić do tego sprzęt elektroniczny, trzeba go oprogramować. Są to tak zwane systemy embedded, systemy wbudowane. Ale oczywiście potem, jak już mamy te systemy zbudowane, trzeba to oprogramować, zrobić aplikację, np. na mostek kapitański, trzeba wszystko spiąć. Tym też się zajmujemy.Tomasz Łączkowski

Firma chce zainteresować swoją działalnością nie tylko studentów czy absolwentów informatyki. Równie dobrze w programowaniu odnajdą się ludzie wykształceni w innych dziedzinach.

Jest bardzo duże zapotrzebowanie na bardzo różne umiejętności. Jeśli ktoś jest obowiązkowy, dokładny, na pewno odnajdzie się jako tester. Dokładnie tak samo, jeśli mamy aplikację i jest tam tak zwany interfejs użytkownika, bardzo dobrze odnajdują się w tym absolwenci kierunków artystycznych. Trzeba mieć do tego oka, rozróżniać kolory. Nie tak jak ja – ja nie mógłbym być specjalistą od tak zwanego UI.Tomasz Łączkowski

Dni otwarte w firmie GlobalLogic odbędą się 20 listopada o godzinie 16:00 w siedzibie przy ulicy Dąbrowskiego. Zapisywać się można na Facebooku firmy. Więcej informacji w całej rozmowie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: