ZIELONA GÓRA:

Nie daj się okraść

W autobusach oraz na przystankach w mieście pojawią się ulotki, a także komunikaty świetlne i głosowe przestrzegające pasażerów przed kradzieżami kieszonkowymi, .

Na potrzeby kampanii policjanci opracowali specjalne ulotki, prezentacje multimedialne i komunikaty dźwiękowe, które maja przypominać pasażerom podróżującym środkami komunikacji miejskiej o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa. W autobusach będą emitowane komunikaty dźwiękowe, a na ekranach monitorów podczas podróży będą prezentowane pokazy multimedialne ostrzegające przed kradzieżami kieszonkowymi na przystankach, w autobusach, w tłumie, podczas chwili nieuwagi.  Specjalne komunikaty pojawią się także na tablicach informacyjnych na przystankach MZK.

Z policyjnych statystyk wynika, że złodzieje wykorzystują każdą nadarzającą się okazję. Ich łupem padają najczęściej telefony komórkowe, torebki, saszetki, portfele czy dokumenty.
Niestety kradzieże te są  także wynikiem  nieuwagi i nieostrożności samych okradzionych, którzy nie zwracają należytej uwagi na swoje kieszenie czy torebki. Kradzieże takie nasilają się przede wszystkim w okresie przedświątecznym, kiedy to pasażerowie autobusów

Złodzieje działają najczęściej w autobusach miejskich, na przystankach, w centrach handlowych, pubach i wszędzie tam gdzie jest dużo ludzi zajętych zakupami bądź spieszących do pracy. Wykorzystują chwilę nieuwagi, niezabezpieczone kieszenie i nie zamknięte torebki. Niestety często sami pokrzywdzeni pozostawiają cenne przedmioty bez nadzoru.

Od dzisiaj w zielonogórskich autobusach pojawią się ulotki ostrzegające podróżujących autobusami przed złodziejami kieszonkowymi. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na lepsze zabezpieczenie swojego mienia przed kradzieżą. Szczególnie teraz w sezonie przedświątecznych zakupów, kiedy w mieście  jest więcej ludzi, łatwiej jest się złodziejom ukryć i niepostrzeżenie działać. Pamiętajmy o tym i nie stwarzajmy sami okazji dla złodzieja.

Autor: KMP ZG

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00