ZIELONA GÓRA:

NFZ przypomina o profilaktycznych badaniach. Tym bardziej, że październik to miesiąc świadomości raka piersi

Zbliża się październik, czyli miesiąc świadomości oraz profilaktyki raka piersi. Narodowy Fundusz Zdrowia, jak co roku, stawia w tym czasie na tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi. 

Lubuszanki pomiędzy 50 a 69 rokiem życia będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Mówi Joanna Branicka, rzecznik prasowy Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Gdzie można wykonać mammografię – wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej Lubuskiego Oddziału NFZ. Znajdziemy je w zakładce profilaktyka. Mamy też zakontraktowane świadczenia mammograficzne w trybie mobilnym, więc także na naszej stronie można znaleźć kalendarz wyjazdów mammobusów. 

W ramach profilaktycznego programu panie mogą się bezpłatnie badać co dwa lata. Badaniom warto się poddawać nie tylko ze względu na krótki czas ich wykonywania. Najważniejsza jest przede wszystkim profilaktyka. Bo to ona może nam uratować życie.

Jeżeli w organizmie dzieje się coś niepokojącego, to badania profilaktyczne są szansą na wychwycenie tego i wyleczenie się. Żeby odpowiednio wcześnie trafić do lekarza specjalisty i rozpocząć leczenie, należy te badania wykonywać regularnie.

W lubuskiem zgłaszalność do programu profilaktyki raka piersi wynosi około 43%. Wciąż jednak w naszym regionie jest ponad 78 tysięcy kobiet, które powinny się poddać mammografii, a nadal tego nie zrobiły.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: