ZIELONA GÓRA:

NBP kusi sztabą złota

– To jedna z naszych akcji edukacyjnych – wyjaśnia Zbigniew Hałaj, dyrektor Narodowego Banku Polskiego w Zielonej Górze. – Szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z całego województwa w liczbie około 50 odwiedzą nasz oddział. Zaczniemy od historii bankowości, wyświetlimy film, pokażemy zadania Narodowego Banku Polskiego. Chcemy, żeby społeczeństwo rozumiało, czym zajmuje się bank centralny i czym różni się od banku komercyjnego – przekonuje dyrektor zielonogórskiej placówki.
 
Jak twierdzi Zbigniew Hałaj co roku mury Narodowego Banku Polskiego odwiedza około 2 tys. osób. Każdy z nich w czasie weekendu będzie mógł obejrzeć specjalną niespodziankę przygotowaną przez zielonogórskich bankowców. – Będzie jak zwykle nęcąca sztaba złota o wadze kilkunastu kilogramów, którą będzie można zobaczyć, podnieść. Będzie też wystawa „świnek” skarbonek, ale to chyba już bardziej dla najmłodszych – wyjaśnia Zbigniew Hałaj.
 
Te i wiele innych atrakcji czekają w gmachu Narodowego Banku Polskiego w Zielonej Górze. Dodajmy, że dni otwarte rozpoczynają się 19 października i potrwają siedem dni.

Autor: Karol Tokarczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00