SPORT:ZIELONA GÓRA:

Narodowy Dzień Tenisa w Zielonej Górze. Będą lubuskie derby!

W kolejną sobotę, 5 września na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wydarzenie w ramach Narodowego Dnia Tenisa. Zielona Góra jest jednym z dziesięciu miast, gdzie za rakiety chwycą zawodowi tenisiści, dzieci i VIP-y.

Meczem numer jeden będzie derbowe starcie w grze podwójnej. Zieloną Górę będzie reprezentować prezydent Janusz Kubicki i Robert Jagiełowicz, zaś Gorzów senator Władysław Komarnicki i poseł Jerzy Wierchowicz. O imprezie mówi Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Tu bardzo chciałbym podziękować naszemu prezydentowi Januszowi Kubickiemu i senatorowi z Gorzowa Władkowi Komarnickiemu, że podjęli się rozegrania tego pojedynku. To będzie mecz w formule deblowej.

W poprzednich latach Narodowy Dzień Tenisa odbywał się w Warszawie, na Stadionie Narodowym. Teraz, ze względu na pandemię imprezę rozłożono na dziesięć miast.

Zwykle na Narodowym Dniu Tenisa, na płycie Stadionu Narodowego było 11 tysięcy dzieci. Skupienie takiej ilości ludzi okazało się niemożliwe. Trzeba było szybko podjąć decyzje. Konsultowaliśmy je z panią minister sportu.

Program zawodów znajdziecie poniżej. Początek Narodowego Dnia Tenisa w Zielonej Górze w kolejną sobotę o 10:00.

  •  Talentiada Tenisowa, godz. 09:30 – 15:30
  •  mini turniej Tenis 10, godz. 10:00 – 15:00
– chłopcy do lat 8
– dziewczynki do lat 8
– chłopcy do lat 10
– dziewczynki do lat 10
  • Seniorzy i Amatorzy, początek o godz. 10:00
– Zielona Góra vs Kołobrzeg
– Zielona Góra vs Gorzów Wielkopolski
Po zakończonym pojedynku deblowym
  •  mecz pokazowy gwiazd sportu lubuskiego
  • mecz pokazowy z udziałem Martyny Kubki (LOTOS PZT Team, zwyciężczyni turnieju z cyklu LOTOS PZT Polish Tour w Szczecinie w singlu oraz triumfatorka rywalizacji deblowej w zawodach cyklu LOTOS PZT Polish Tour we Wrocławiu i Poznaniu) oraz Posła na Sejm – Pana Waldemara Sługockiego, godz. 11:00
  • konkurencje sprawnościowe, godz. 12:00
  • treningi pokazowe, godz. 13:00
Zakończenie wydarzenia planowane jest na godz. 15:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: