ZIELONA GÓRA:

Nadkom. Piotr Fabijański komendantem zielonogórskiej policji. „Będziemy się koncentrować na ruchu drogowym i dzielnicowych”

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze oficjalnie zyskała nowego komendanta. Powołanie na stanowisko z rąk komendanta wojewódzkiego, insp. Jarosława Janiaka, odebrał nadkom. Piotr Fabijański.

Nowy szef zielonogórskiej komendy przedstawił priorytetowe działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście. To m.in. uruchomienie monitoringu, współpraca policji z samorządami i mieszkańców z dzielnicowymi oraz kontrole ruchu drogowego. Tajemnicą pozostają natomiast zmiany kadrowe.

nadkom. Piotr Fabijański

Piotr Fabijański jest funkcjonariuszem policji od 1994 roku. Pracę rozpoczynał w rodzinnych Słubicach, w pionie prewencji, a następnie został jego naczelnikiem. W 2011 r. otrzymał stanowisko zastępcy naczelnika sztabu w Komendzie Wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim. Do funkcji komendanta w Zielonej Górze przeszedł natomiast z Wydziału Kadr i Szkolenia lubuskiej policji.

Nadkom. Fabijański ma za sobą także studia na Wydziale Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Wydziale Ekonomii i Informatyki Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Na stanowisku komendanta policji w Zielonej Górze zastąpił insp. Andrzeja Kostkę.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: