ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Na zieleń przy Aglomeracyjnej i Bema trzeba poczekać, ale „posadzimy, ile wejdzie”

Kwietne motyle na rondach, donice i klomby na deptaku – z takim widokiem miejskiej zieleni zdążyliśmy się już oswoić. Zakład Gospodarki Komunalnej planuje następne nasadzenia. Rośliny będą wkomponowane w oddaną do użytku Trasę Aglomeracyjną.

Jesienią ZGK ma otrzymać dostawę drzew, które posadzi w rejonie ronda i samej ulicy.

Mamy zaplanowane w jesiennej partii odpowiednią partię drzew. Odpowiednią partię, czyli tyle, ile tam wejdzie. Na pewno będzie to kilkanaście nowych nasadzeń w mieście.Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej

Na jesień w Zielonej Górze pojawią się też nowe krzewy, byliny i rośliny wieloletnie. A w tej chwili ZGK czeka na dokończenie remontu ulicy Dworcowej, by móc wkroczyć ze swoimi pracami.

Po skończeniu ostatniego odcinka, między dworcami, na pewno zaprojektujemy i wymyślimy tam ciekawostki kwietne, zielone, krzewowe. Być może nawet drzewne.Krzysztof Sikora

ZGK próbuje również kierować się opiniami mieszkańców. Przykładem były konsultacje w sprawie tzw. zielonych przystanków – projektu, który wygrał w jednej z edycji budżetu obywatelskiego. Kwietniowy piknik konsultacyjny odbył się we współpracy z pomysłodawcą zadania – Pawłem Zalewskim z Ruchu Miejskiego Zielona Góra.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: