ZIELONA GÓRA:

Na WF już nie do Drzonkowa. Kończy się budowa hali w Ochli

„Z pięciu szkół, które są w tej chwili w nowej dzielnicy, Ochla była infrastrukturalnie najgorzej wyposażona” – mówił ponad rok temu Wiesław Kuchta, radny miasta. Chodziło o brak hali sportowej dla uczniów Zespołu Edukacyjnego nr 5. Niedługo się to zmieni.

Do tej pory lekcje WF-u odbywały się w małej sali gimnastycznej, a przy dobrej pogodzie – na zewnątrz szkoły. Okazało się, że to nie wystarcza. Uczniowie musieli wyjeżdżać poza miejscowość.

Hala jest niezbędna. Z tego tytułu, że mamy szkołę podstawową do klasy ósmej, a na dziś nie mamy tej hali – jeździmy na WOSiR w Drzonkowie. Jest to po prostu niezbędna inwestycja dla naszej szkoły.<span class="su-quote-cite">Małgorzata Klinowska, dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 5 w Zielonej Górze</span>

Hala będzie mieć dwa boiska oraz wyposażenie niezbędne do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. To na pewno pozwoli urozmaicić zajęcia z wychowania fizycznego, a także zajęcia pozalekcyjne.

Po otwarciu tej sali otwierają się nowe możliwości – stworzenia dodatkowych zajęć przez kluby sportowe z miasta i nauczycieli wychowania fizycznego. Będzie to tenis stołowy czy piłka ręczna, ponieważ w tych dyscyplinach mamy nauczycieli i instruktorów.<span class="su-quote-cite">Krzysztof Stamirowski, nauczyciel wychowania fizycznego</span>

Na finiszu są już prace wykończeniowe w hali. Otwarcia możemy się spodziewać prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00