ZIELONA GÓRA:

Na uczelni edukują, jak ratować świat [20-lecie UZ]

Studenci inżynierii środowiska mają za zadanie uratować świat. Na Uniwersytecie Zielonogórskim uczą się, jak dbać o naszą planetę.

O tym kierunku rozmawialiśmy z dr. inż. Piotrem Ziembickim. To kolejny gość w ramach audycji „20 lat Uniwersytetu Zielonogórskiego”.

Świat wymaga ratunku, bo jak państwo wiecie, dzieje się niedobrze z zagadnieniami klimatycznymi i energetycznymi. My te zagadnienia poruszamy i tego uczymy naszych studentów – energia, jakość powietrza, utylizacja odpadów.

Instytut Inżynierii Środowiska bardzo mocno współpracuje z przemysłem.

Projekty są bardzo różne. Począwszy od kwestii związanych z rekomendacją źródeł energii, które mają niewielkie zapotrzebowanie na energię pierwotną, a jednocześnie bardzo niewielką emisję dwutlenku węgla. Współpracujemy z Elektrociepłownią Zielona Góra. To przedsięwzięcie z produkcją chłodu, czyli dostarczaniem energii, która może chłodzić budynek.

Więcej w całej rozmowie. Radio Index do końca października świętuje jubileusz Uniwersytetu Zielonogórskiego. Rozmowy z przedstawicielami uczelni od poniedziałku do piątku po godzinie 8:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: