ZIELONA GÓRA:

Na Kaczym Dole nikt nie ma doła! W wakacje tętni on życiem

Beatbox, jazda na deskorolce, taniec i malowanie graffiti – przy tylu zajęciach na pewno nikt nie będzie się nudzić. Na pierwszy tydzień lipca fundacja Tancbuda.pl ma dla dzieciaków mnóstwo propozycji spędzenia wolnego czasu. Na Kaczym Dole na Osiedlu Słonecznym wystartował projekt „Kaczy Hood”.

Uczestnicy warsztatów będą poznawać filary sztuki ulicznej, czyli właśnie beatbox czy graffiti, rozwijać swoje umiejętności i kreatywność. Pomogą im doświadczeni artyści. Przykładową tematykę zajęć prezentuje Filip Czeszyk ze studia tańca Spoko Family.

Będziemy mieli warsztaty z beatmakingu. To jest po prostu robienie bitów, czyli tworzenie swojej muzyki. Bardzo współcześnie, ponieważ na komputerach. Mamy świetnego DJ-a – DJ Timon przyjeżdża z Krakowa. Jest to niesamowita postać, jeden z niewielu DJ-ów, którego muzyka jest prezentowana w Azji na najważniejszych imprezach tanecznych. Jeżeli chodzi o deskorolkę – Rafał Rembiszewski będzie codziennie dojeżdżał z Poznania. Jest to znany w Polsce skater, który będzie uczył trików te dzieciaki, które już trochę potrafią jeździć i te, które dopiero zaczną.Filip Czeszyk

Warsztaty beatboxingu i breakingu (znanego powszechnie jako breakdance) poprowadzi Radosław Blonkowski, prezes fundacji Tancbuda.pl.

Będziemy uczyć się tego, jak używać swojego aparatu mowy, żeby polepszyć dykcję poprzez wydawanie różnych dziwnych dźwięków. To będą warsztaty połączone z breakingiem, bo jedno z drugim się zazębia. Kiedy nie mamy muzyki, możemy sobie robić beatbox i tańczyć.Radosław Blonkowski

Najmłodsi będą się świetnie bawić, ale zrobią też coś pożytecznego. Pomalują elewację budynku za Tancbudą przy ulicy Okulickiego. Graffiti nauczy ich Jakub Bitka, twórca wielu zielonogórskich murali, m.in. „4 żywiołów” na ulicy Chmielnej.

Wszystkie zajęcia w ramach projektu „Kaczy Hood” są bezpłatne. Warto jednak pomyśleć o wcześniejszych zapisach. Program wydarzeń podajemy poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: