ZIELONA GÓRA:

Na Jedrzychowie mocno eksperymentują! Z książką

Lubuskie Laboratorium Książki „Green Book” to kolejne miejsce na bibliotecznej mapie Zielonej Góry. Na Jędrzychowie działa nowa agenda, w której książka niejedno ma imię.

Stamtąd też prezentowana była ostatnia audycja Norwid Movie. O funkcjonowaniu laboratorium mówił Janusz Łastowiecki, który zaznaczył, że książka nie jest tu rozumiana w wymiarze tradycyjnym, a znacznie szerzej.

Oczywiście mamy książki, po które można przyjść, wypożyczyć, skorzystać na miejscu. Promujemy też działania, które odwołują się do książki, natomiast kojarzone są z czytaniem na głos wybranych pozycji, performatywnymi działaniami. Albo tym, w jaki sposób książka oddziałuje na inne media, inne zmysły. Staramy się tę książkę obudowywać i pokazywać jej różne życia.<span class="su-quote-cite">Janusz Łastowiecki, WiMBP</span>

To nie jest miejsce tworzone wyłącznie dla Jędrzychowa. Inicjatorzy zapraszają wszystkich zielonogórzan.  – To nie jest koniec świata, zapraszamy – zachęcał w Radiu Index Łastowiecki.

Żeby tego nie traktować tego miejsca, że to jest daleko. To nie jest daleko. Nie jesteśmy na obrzeżach, patrząc na zasięg Zielonej Góry. Myślę, że charakter tych spotkań jest inny, na tyle eksperymentalny, że mamy nadzieję, iż ludzie będą zbliżać się do tego miejsca.<span class="su-quote-cite">Janusz Łastowiecki, WiMBP</span>

Green Book zaprasza do siebie także w trakcie ferii. Więcej o atrakcjach planowanych dla dzieci i młodzieży w całej audycji Norwid Movie, która do zobaczenia na Facebooku i na portalu wZielonej.pl. Agenda mieści się przy ul. Makowej 12.

Godziny otwarcia Lubuskiego Laboratorium Książki:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 12.00 – 18.00

środa: 10.00 – 16.00

sobota: 9.00 – 15.00

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00