UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Na jeden dzień Zielona Góra stanie się Krzemową! 300 programistów odwiedzi UZ!

Uniwersytet Zielonogórski ponownie gospodarzem Greenfield Conference

Nadchodzi druga edycja największej konferencji programistycznej w województwie lubuskim. W czerwcu w ramach Greenfield Conference w Zielonej Górze spotka się ponad 300 programistów. Tematy, które poruszą, będą związane nie tylko z technicznym aspektem ich pracy, ale również z komunikacją z klientem oraz współpracą w zespole.

– Myślę, że w tym roku poprzeczka jest jeszcze wyżej zawieszona – twierdzi współorganizator konferencji, Paweł Sroczyński.

Mamy przekonanie, że jakość tej konferencji dorówna tej, która była w zeszłym roku, a powinno być jeszcze lepiej. Będzie na pewno więcej prelegentów, bo mieliśmy dwie ścieżki, a uda nam się zrealizować trzy, czyli więcej tematów w ciągu jednego dnia. Czego jeszcze można się spodziewać? Na pewno tego, co w zeszłym roku – wymiany doświadczeń, poznania nowych firm, wspaniałych ludzi, pozyskania niesamowitej wiedzy.Paweł Sroczyński

Do udziału w Greenfield Conference zostały zaproszone zarówno osoby, które zawodowo zajmują się pisaniem oprogramowania, jak i ci, którzy jeszcze się tego uczą. Samo miejsce spotkania jest powiązane z edukacją nowych specjalistów, ponieważ programistów będzie gościł Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Uniwersytet Zielonogórski daje nam miejsce, całą infrastrukturę. Będziemy mieli do dyspozycji kilka sal na cały dzień konferencji. Bez pomocy uniwersytetu nie mielibyśmy miejsca, gdzie możemy pomieścić aż tak wielu uczestników. Bo nie kryjmy – 300 uczestników to bardzo dużo.Magdalena Handzelek, współorganizatorka Greenfield Conference

Dlaczego to właśnie Zielona Góra jest miejscem tak dużej konferencji? Również tutaj działa coraz więcej firm i ekspertów z dziedziny programowania, którzy są autorytetami dla studentów.

Tak naprawdę to, że Zielona Góra nie jest tak dużym miastem jak Warszawa czy Wrocław, nie ma większego znaczenia w tym środowisku, w świecie IT. Oczywiście Uniwersytet Zielonogórski generuje specjalistów, ale też świat ma tak duże potrzeby, że ci, którzy nie kończą wyższych szkół i ci, którzy już są dawno po szkołach i pracują w innej branży, często się przebranżowują, bo mają umiejętności i chcą się sprawdzić w czymś zupełnie nowym.Paweł Sroczyński

Gośćmi będą nie tylko specjaliści znani lokalnie i w Polsce. Przyjadą też goście z zagranicy – np. Venkat Subramaniam, profesor uniwersytetu w Houston. Poza wykładami odbędą się również cztery warsztaty dla osób zainteresowanych branżą IT.

Druga odsłona Greenfield Conference – 8 czerwca od 8:45 na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wydarzenie ma cel charytatywny – dochód z biletów wstępu będzie przekazany na rzecz organizacji wybranej przez uczestnika.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00