MUZYKA:ZIELONA GÓRA:

Muzyczny hołd dla Niepodległej. „Letnie Wieczory przy Fontannie” po raz szósty

Muzycy z BachUs Classic Orchestra przyzwyczaili nas do nietypowych połączeń utworów klasycznych z popularnymi. Równie mocno dbają o wizualną oprawę swoich występów i towarzystwo innych wybitnych artystów. W taki sposób uczczą również 100-lecie odzyskania niepodległości.

Szósty wieczór z cyklu „Letnie Wieczory przy Fontannie” będzie na wskroś polski. Atrakcje zapowiada Krzysztof Orszulik z BachUs Classic Orchestra.

Będziemy mieli i Chopina, i muzykę z polskich filmów, gier oraz seriali. W tym roku zaprosiliśmy do udziału bractwo rycerskie, które pokaże nam, jak wyglądała Polska w średniowieczu. Mnóstwo ciekawych rzeczy przed nami. Naprawdę warto przybyć.Krzysztof Orszulik

Główny wykonawca koncertu, czyli BachUs Classic Orchestra to 12-osobowy zespół. Tworzą go skrzypkowie, altowioliści, perkusista i kontrabasista. Aranżacje utworów na te instrumenty przygotowała Agnieszka Orszulik.

Dodatkowo z muzykami wystąpi m.in. sopranistka Beata Gramza i studio tańca The Motion. Koncert poprowadzi aktor Lubuskiego Teatru, Janusz Młyński. Uczta dla melomanów będzie okraszona również grą świateł.

Specjalnie w tym roku zaprosiliśmy firmę spod Poznania. To firma, która robi ogromne pokazy w całej Polsce. Będzie to niesamowita sprawa, bo takiego oświetlenia jeszcze nie mieliśmy. Myślę, że warto to zobaczyć. Sam jestem ciekaw, jak te sprzęty będą współgrać z naszą piękną, zielonogórską fontanną.Krzysztof Orszulik

Szósty Letni Wieczór przy Fontannie – dziś (25.08) o 21:00 na Placu Bohaterów.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00