SPORT:ZIELONA GÓRA:

Młodzi żużlowcy Stelmetu Falubazu w ostrym treningu

I starsi i młodsi pracują w pocie czoła. Żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra szlifują formę przed przyszłorocznymi rozgrywkami w eWinner pierwszej lidze.

Radio Index odwiedziło grupę najmłodszych, która trenuje pod okiem trenera Radosława Walczaka.

W tym momencie pracujemy nad siłą, która jest w sporcie potrzebna, bo jest podstawową do innych zdolności motorycznych. Później będziemy już zamieniać na moc. Bez tych podstawowych ćwiczeń, typu sztanga, nie zrobimy niczego innego. A chcemy, by oni byli zwinni i szybcy, a do tego, by mieli tyle koordynacji ruchowej, by z tego motocykla nie spaść. 

O treningach rozmawialiśmy z dyrektorem sportowym Falubazu Piotrem Protasiewiczem:

We wtorki są zajęcia, które mam przyjemność prowadzić. Są adepci ze szkółki, też na dużym spokoju, bo jeśli chodzą na wychowanie fizyczne i ćwiczą to w zupełności wystarczą. Jestem pozytywnie zaskoczony, bo widzę, ze się ruszają. Każdy ma jakieś swoje zajecie.

W hali przy Urszuli trenują zarówno ci, którzy mają licencję, jak i adepci. Rozmawialiśmy z tymi pierwszymi: Mówi Filip Frącewicz.

Bardzo dostaje w kość. Wiem, że to jest potrzebne. Siła i wytrzymałość jest najważniejsza, Opłaca się teraz przyłożyć, nie ma dla mnie jakiegoś większego obciążenia i fajnie się trenuje. 

O tym, jak ważna jest praca wykonana dziś, mówi inny z młodych żużlowców Falubazu Kacper Rychliński.

Wiadomo, że na początku zawsze dostajemy w kość. Są zakwasy i jest coraz trudniej. Nie miałem kontaktu ze starszymi zawodnikami, ale wiem, że każdy chętnie przychodzi jak Patryk Dudek czy Grzegorz Zengota. 

A u nas jeszcze Radosław Walczak i pytanie do trenera, jak wyglądać będą treningi w okresie przygotowawczym.

Do 4 stycznia jesteśmy na miejscu, później wyjeżdżamy na Głodówkę, jedzie z nami trzech zawodników. Pozostała trójka pozostaje tutaj na miejscu. Ci, którzy jadą w góry, będą pracować ze mną. Wracamy w połowie stycznia, dostaną później chwile przerwy i później znów praca. 

Dodajmy, że zielonogórski klub otrzymał od Polskiego Związku Motorowego licencję zwykłą na starty w sezonie 2023.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00