ZIELONA GÓRA:

Ministerstwo Infrastruktury da pieniądze na remont wiaduktu na Zjednoczenia

Jak już wcześniej informowaliśmy, planowany jest remont wiaduktu na ulicy Zjednoczenia. Koszt inwestycji wyniesie około 12 mln złotych. Połowa pieniędzy będzie pochodziła z budżetu miasta. Resztę dołoży Ministerstwo Infrastruktury. 

Oprócz samego wiaduktu pracom remontowym poddane zostaną także prowadzące do niego drogi dojazdowe. Remont zostanie podzielony na dwa etapy – pierwszy obejmie wschodnią część obiektu. Drugi, zaplanowany na przyszły rok, będzie dotyczył zachodniej części wiaduktu. W planach jest między innymi zwężenie pasa drogowego na rzecz poszerzenia ścieżek rowerowych.

Prace, przetarg rozpoczną się gdzieś w granicach czerwca. Roboty ruszą we wrześniu. Remont powinien być zakończony w roku 2022. I rozpocznie się następny. W czwartym kwartale druga nitka. To jest przykład na to, że rząd podchodzi do tego bardzo poważnie. 

Inwestycja na Zjednoczenia ma być dowodem na to, że współpraca samorządów z rządem to złoty środek na lokalny rozwój.

12 mln złotych to całość inwestycji i to duże pieniądze, jeśli chodzi o budżet miasta. Każde dofinansowanie, zwłaszcza tak duże, około 6 mln z rządu, powoduje, że ta inwestycja staje się bardziej realna. A ma ona też dosyć strategiczny charakter. Bo łączy się z obwodnicami z dwóch stron. To też kolejny przykład na to, że pieniądze rządowe w takich dużych, strategicznych inwestycjach są potrzebne. Jest ich coraz więcej. Jest to też przykład dla innych samorządów i apel – współpracujmy, bo są z tego dobre rzeczy dla mieszkańców. 

Jak mówią przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w tym przypadku dobro mieszkańców oznacza przede wszystkim ich bezpieczeństwo. Dodajmy, że remont wiaduktu będzie zwieńczeniem wcześniej już przeprowadzonych inwestycji. Mowa tutaj o remontach na ulicach Energetyków i Zjednoczenia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00