ZIELONA GÓRA:

Mieliśmy mniej kolizji, zmorą wciąż nietrzeźwi. Policja podsumowuje akcję „Znicz”

Tegoroczna policyjna akcja „Znicz” w Zielonej Górze niewątpliwie zalicza się do udanych. W okresie dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego na drogach było bezpiecznie. Funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych wypadków.

Doszło do wielu kolizji, jednak w porównaniu z poprzednim rokiem i tak było ich mniej – podsumowuje Małgorzata Barska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Policjanci byli wzywani do 39 kolizji. Było nawet bezpieczniej niż w ubiegłym roku, bo wtedy mieliśmy 54. Najtrudniejszy był 31 października, bo w tym dniu zdarzyło się na naszych drogach aż 18 kolizji. W porównaniu z 1 listopada, kiedy były tylko 2, to rzeczywiście duża różnica.<span class="su-quote-cite">Małgorzata Barska</span>

Akcja „Znicz” trwała od 31 października. W powiecie zielonogórskim każdego dnia było w nią zaangażowanych ponad 80 policjantów. Odpowiadali za płynność ruchu w okolicach cmentarzy, prowadzili również kontrole prędkości i trzeźwości kierowców.

Niestety, mimo naszych apeli i informacji, że będziemy kontrolować także trzeźwość, aż 10 kierujących miało alkohol w organizmie. Przy czym 8 osób – powyżej 0,5 promila. Rekordzista, zatrzymany wczoraj w Zielonej Górze, jadący samochodem dostawczym, miał prawie 3 promile.<span class="su-quote-cite">Małgorzata Barska</span>

Policja ujawniła ponad 400 wykroczeń. Konsekwencje niewłaściwego zachowania na drodze nie ominęły także pieszych. Czterech z nich ukarano mandatami.

Dodatkowo na samych nekropoliach porządku pilnowali policjanci po cywilnemu. Zwracali uwagę na próby kradzieży. Do takich zdarzeń nie doszło. Tak wynika z informacji policji, która nie otrzymała zgłoszeń dotyczących tego rodzaju przestępstw.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00