ZIELONA GÓRA:

Miejski Alert: firmy „skoszarują” pracowników?

– Przedsiębiorstwa, które wymagają pracy ciągłej mogą niebawem odciąć pracowników od świata zewnętrznego – informował w programie Miejski Alert Janusz Kubicki.

Walka z koronawirusem trwa. Wiele firm, albo wysłało pracowników na urlopy, albo skierowała ich na pracę zdalną. Są jednak przedsiębiorstwa, w których o „home office” nie ma mowy.

O jednej rzeczy chciałbym powiedzieć, żeby się ludzie nie denerwowali. Ludzie będą myśleli, że dzieje się coś złego. W niektórych firmach może być taka sytuacja, że będziemy dążyli do odcięcia pracowników od osób z zewnątrz. Rozważamy takie warianty, żeby w przedsiębiorstwach, które wymagają pracy ciągłej, ludzie zostali wręcz skoszarowani.Janusz Kubicki

Prezydent dodał, że chyba nikt nie wyobraża sobie, żeby mieszkańcy zostali bez prądu lub bez wody.

Sądzę, że mieszkańcy miasta nie wyobrażają sobie życia bez wody. A co by było, gdybyśmy musieli wysłać pracowników na kwarantanne? Rozważamy warianty, aby w zakładach pracy ciągłej mogło dojść do tzw. “skoszarowania”. Ta decyzja może zapaść niedługo. To nie będzie rzecz niespotykana, tylko myślenie do przodu.Janusz Kubicki

Miejski Alert codziennie o 10:30. Czekamy na pytania: alert@wZielonej.pl. Te, których nie zdołaliśmy zadać, padną w kolejnej audycji.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: