ZIELONA GÓRA:

Miejska impreza to nie wszystko – podpowiadamy, gdzie jeszcze bawić się w Sylwestra!

Szukacie alternatywy dla miejskiego Sylwestra? Wolicie spędzić go w mniejszym gronie ludzi? A może jesteście miłośnikami imprez tematycznych? Zobaczcie, co w ostatnim dniu 2018 roku będzie się działo w Zielonej Górze!

W sylwestrowy wieczór możemy na przykład zabawić się w Tkalni przy ulicy Fabrycznej 13a. To wymarzone miejsce dla ludzi, którzy lubią pomysłowość i spontaniczność – to od nich będzie zależało, jak potoczy się impreza. Tkalnia jest otwarta na najbardziej szalone pomysły: możecie przyjść z instrumentami i muzycznie poimprowizować albo wejść w rolę DJ-a. Mile widziane będą przebrania, a także przekąski (w tym wegetariańskie), z których skomponowany zostanie szwedzki stół. Zabawa w dolnej sali Tkalni rozpocznie się o godzinie 20:00 i potrwa do 6:00 rano.

A kto chce poczuć się jak gwiazda, niech wpada do klubu studenckiego WySPa. Studenci i absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego spędzą Sylwestra w klimacie Hollywood. Z pewnością nie zabraknie więc wielu ciekawych przebrań. Klub zachęci imprezowiczów do udziału w zabawach i konkursach (także przy muzyce DJ-a) oraz zapewni ciepły i zimny poczęstunek. Jak na Hollywood przystało, będzie też czerwony dywan i fotografie na „ściance”. Klub przy alei Wojska Polskiego 65 również będzie otwarty od godziny 20:00, a zabawa w nim zakończy się o 5:00 rano.

Zielona Góra nie zapomina też o najmłodszych. Sylwestra dla dzieci przygotowuje pracownia EnceRęce. W programie m.in. sylwestrowe piżama party, noc filmowa, escape room, poranna rozgrzewka i mnóstwo przekąsek, które dzieci przyszykują własnoręcznie. Wieczór sylwestrowy w pracowni przy ulicy Reja 5 rozpocznie się o godzinie 19:00, a najbardziej wytrwali mogą pozostać do godziny 11:00 następnego dnia!

Jeśli chodzi o propozycje kulturalne, nie mogło wśród nich zabraknąć sylwestrowego spektaklu Lubuskiego Teatru. Będzie nim „Księżniczka na opak wywrócona” w reżyserii Roberta Kurasia. Sztuka nawiązuje do epoki wędrownego teatru jarmarcznego. Spodziewajmy się więc błyskotliwych dialogów, zaskakujących kreacji aktorskich, a co za tym idzie – sporej dawki śmiechu. Na deskach teatru zobaczymy m.in. Alicję Stasiewicz, Lecha Mackiewicza i Jamesa Malcolma. Początek spektaklu – o godzinie 19:00 na dużej scenie.

W Filharmonii Zielonogórskiej zabrzmi natomiast sylwestrowy koncert bel canto. Orkiestra symfoniczna filharmonii pod batutą Krzysztofa Dziewięckiego zagra m.in. utwory Johanna Straussa i Piotra Czajkowskiego. Muzykom będzie towarzyszyć sopranistka Kinga Krajnik. Występ rozpocznie się o godzinie 18:00 w sali MCM.

Niezależnie od tego, co wybierzecie dla siebie (lub swoich pociech), życzymy Wam szampańskiej zabawy i mnóstwa energii na cały nowy rok!

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00