KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Meier zostaje w Stelmecie. Jutro następna umowa?

Tony Meier zostaje w drużynie Stelmetu Enei BC. Zielonogórski klub dziś poinformował o podpisaniu umowy z Amerykaninem.

Dla Meiera to będzie drugi sezon w Stelmecie. Poprzedni, choć skończony przedwcześnie z wiadomych powodów będzie wspominał rewelacyjnie. W drużynie był ważną postacią. W polskiej lidze rzucał przeszło 10,5 punktu na mecz. Jeszcze lepszy był w lidze VTB, gdzie średnio notował 12 “oczek”. Tu też, już po wybuchu pandemii urodził mu się syn. Meier jest pierwszym obcokrajowcem, którego Stelmet zakontraktował na przyszły sezon. Podpisał roczny kontrakt.

Tony wyjeżdżał stąd na początku kwietnia i czuliśmy, że była ta “mięta”, że jemu tu było dobrze. Rodzina – bardzo ważny element, daliśmy mu bezpieczeństwo, zajęliśmy się nim, jego żoną. Jego żona miała termin na początku kwietnia, a wiemy, jakie były wtedy nastroje. Była panika, myśleliśmy, że w pewnym sensie świat, jaki znamy nam się kończy. Wszystko się fajnie zakończyło i na pewno miało znaczenie. Tony jest też profesjonalistą. Ocenił rynek, oferty, jakie dostał, ale wybrał nas. Wybrał trenera Tabaka.

A co powiedział sam zainteresowany? Amerykański silny skrzydłowy cieszy się na kolejny rok gry w Stelmecie. Podczas konferencji prasowej przemówił do dziennikarzy z ekranu. – Jestem bardzo ciekawy, jaką drużynę w tym roku stworzy trener Tabak – powiedział w nagraniu Meier.

Konferencja odbyła się w siedzibie jednego ze sponsorów klubu – firmy Arpol, która z racji branży suchą stopą przeszła koronawirusa. A jaka obecnie panuje sytuacja na rynku sponsorskim w Zielonej Górze? Jak w tej rzeczywistości odnalazł się Stelmet? O tym właściciel klubu.

Na pewno nastąpi pewne przeszeregowanie sponsorów. Zdajemy sobie z tego sprawę, że wejdą nowi, ktoś kogoś zastąpi. To, że w naszej rodzinie jest sto firm, to że mamy wiele podmiotów, to nas trochę chroni w czasach kryzysu. Gdybyśmy oparli wszystko, jak niektóre kluby na jednym sponsorze, ten by zniknął z rynku, to byłby problem. Na pewno będzie problem. Jest kwestia kibiców, kwestia samorządów i sytuacja finansowa w miastach, m.in. w naszym mieście – Zielonej Górze, czyli jednym z głównych sponsorów. My chcemy współpracować ze wszystkimi, którzy mogą nam pomóc. Każda złotówka jest ważna, a w tym momencie, można powiedzieć, że liczy się podwójnie.

W środę należy spodziewać się kolejnego podpisu, ponieważ Stelmet w południe zaplanował kolejną konferencję prasową. Dodajmy, że wcześniej umowę z klubem parafował Filip Put.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00