SPORT:ZIELONA GÓRA:

Matej Žagar przed Włókniarzem: Są podrażnieni porażką z Lesznem

Żużlowcy Marwis.pl Falubazu Zielona Góra w najbliższą sobotę odrobią zaległości. Zielonogórzanie wybierają się pod Jasną Górę na mecz z Włókniarzem.

Częstochowskie “Lwy” to jeden z faworytów rozgrywek PGE Ekstraligi. Na inaugurację częstochowianie przegrali jednak na własnym torze z Unią Leszno.

Wczoraj w siedzibie Zielonogórskiego Klubu Żużlowego dziennikarze przepytywali Mateja Żagara. Żużlowiec Falubazu pytany był między innymi o początek sezonu. W Toruniu Słoweniec miał upadek.

Pierwsze zawody w Toruniu nie były udane. Miałem upadek, nabawiłem się urazu barku. Z Grudziądzem pojechałem, choć było ciężko. Gdyby było normalnie, wynik byłby lepszy. Ludzie w klubie wiedzą jaka była sytuacja, kolorowo nie jest. 

Mateja Żagara dziennikarze pytali również o jazdę parą w kontekście jego ostatnich występów.

Jeżdżę na żużlu ponad 20 lat. To, co się wydarzyło w Toruniu, to był mój błąd. Już się zdarzyło, nie mamy hamulców podczas jazdy. Zawsze jednak pomagam partnerom z drużyny, jeśli mogę to robić. Ostatnio tak zresztą było. 

W sobotę mecz Falubazu w Częstochowie. Żagar reprezentował barwy Włókniarza przez kilka sezonów, więc doskonale zna tamtejszy tor.

Faktycznie, trzy lata tam spędziłem, fajny tor do ścigania, choć trochę się też zmienił. Żadnych zaskoczeń być nie powinno. Wiadomo, że są podrażnieni po porażce z Unią. Wiem sam jako zawodnik, że jeśli masz dobre wyniki, to jest 30 procent łatwiej. My mamy dobry humor w drużynie, To powinien być dobry prognostyk. 

Sobotni mecz Falubazu pod Jasną Górą o godzinie 20.30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: