ZIELONA GÓRA:

Maska na zniszczone włosy, nowy kolor – niemal wszystko zrobisz w domu!

Fryzura jest w nieładzie? Farbowane włosy dawno straciły kolor? Poradzisz sobie z tym bez wizyty w salonie. Sprawdź tylko, czy twój fryzjer kontaktuje się z klientami telefonicznie lub przez internet.

Zdaniem Izabeli Koczur warto skorzystać z takiej możliwości. Specjaliści podpowiedzą, jakie wybrać produkty, np. do pielęgnacji włosów. Wtedy jest szansa, że nasza fryzura będzie wyglądać tak, jak po wyjściu z salonu.

Produkty – to jest najważniejsze. I to, co mówi do nas fryzjer. Często klientki mają problem z tym, że nas nie słuchają. Często narzekają, że te włosy nie są takie, jak powinny być. Powtarzają: „bo my, jak wychodzimy z salonu, to włosy są zawsze takie piękne”. Tu jest właśnie klucz – stosujmy dokładnie to, co mówi nam fryzjer. Rzadko kiedy jest tak, żeby produkty, które są techniczne, mocno różniły się od tych, które są w sprzedaży.

Większość produktów zawiera naturalny budulec włosów – keratynę. Dzięki temu składnikowi włosy są mocne i błyszczące. Warto też zwracać uwagę na zawartość protein w kosmetykach.

Są to ampułki, odżywki, maski. Głównie keratyna i olej arganowy to produkty, które regenerują nam silnie uwrażliwione włosy.

We własnym domu możemy też ufarbować włosy. Pod warunkiem, że jest to prosta koloryzacja. Nie każda kobieta może mieć np. bardzo jasny blond, ponieważ czasem wymaga to dodatkowego rozjaśniania. Lepiej też postawić na jeden kolor włosów, a nie pasemka czy przejścia między kolorami.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X