LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Marszałek Polak chce rozmawiać z protestującymi w sprawie “Medyka”

Wciąż trwa batalia o zielonogórskiego “Medyka”. Uchwała w sprawie zamiaru przeniesienia szkoły do Sulechowa jest jednym z punktów poniedziałkowej sesji sejmiku województwa lubuskiego. Cztery kluby koalicji rządzącej nadal nie zmieniły zdania. Co oznacza, że jeśli uchwała zostanie podjęta, rozpoczną się konsultacje. 

Elżbieta Anna Polak zapowiada tym samym spotkania z nauczycielami i uczniami jeszcze w tym tygodniu.

Planowałam takie spotkanie zrobić jutro. Razem z zarządem województwa sprawdzaliśmy ile osób można zaprosić w obecnie obowiązujących warunkach sanitarnych. Oczywiście, że będziemy rozmawiali. I się spotykać. 

Emocje nie opadają tym bardziej, że kilka dni temu doszło do odwołania Jarosława Marcinkowskiego, który pełnił funkcję dyrektora “Medyka”. O szczegółach Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego.

Nie jest to działanie polityczne, czy też zemsta. Jak to przez weekend czytałem na różnych forach i w prasie obajtkowej. Zmuszeni jesteśmy do odjęcia stosownej uchwały. Sam jestem zszokowany, że dyrektor był pełnomocnikiem. Musieliśmy więc podjąć odpowiednie działania. 

Od piątku funkcje dyrektora “Medyka” pełni dotychczasowa zastępczyni Jarosława Marcinkowskiego. Zarząd województwa lubuskiego podkreśla również, że ewentualne podjęcie uchwały rozpocznie dopiero proces opiniowania.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00