ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Marcin Pabierowski: Koronapomoc? To żadna pomoc

Koronapomoc? To żadna pomoc – w takim tonie wypowiedział się dziś radny Koalicji Obywatelskiej Marcin Pabierowski pytany o to, na jaką pomoc mogą liczyć zielonogórscy przedsiębiorcy w trakcie trwającej pandemii koronawirusa.

Gość „Rozmowy na 96 FM” w krytycznym tonie wypowiedział się o tym, w jaki sposób miasto pomaga zielonogórskim biznesmenom. Skąd ta krytyka? – Brak przejrzystych reguł gry- mówił Pabierowski.

To jest pomoc enigmatyczna. Lepiej więcej obiecać niż dać. Dziś nie wiemy, w jakiej formie ta pomoc będzie udzielona. My chcieliśmy, by ta pomoc była określona warunkami. czyli spadkiem obrotów. Jeśli ktoś ma straty, wnioskuje do prezydenta o to, aby podatek umorzyć. 

Pabierowski twierdzi że pomoc, którą proponowała Koalicja Obywatelska, skierowana jest głównie do tych przedsiębiorców, którzy już ponieśli straty. Radny krytykuje także rozwiązania zaproponowane przez PIS i klub Zielona Razem.

Mamy spadek obrotów i przedsiębiorca wie, że może wnioskować. To jest jasne i czytelne. Dziś przyjęto uchwałę głosami Zielonej Razem i PIS, w której generujemy zaległości dla przedsiębiorców. We wrześniu będzie decyzja: umarzamy czy nie.

Rozmowa na portalu wzielonej.pl i na naszej antenie od poniedziałku do piątku o 9.30

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: