SPORT:ZIELONA GÓRA:

Mamy mistrza Europy w karate!

Trzy medale, w tym dwa złote i jeden brązowy zdobyli zawodnicy Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin na mistrzostwach Europy.

Zmagania w miniony weekend odbyły się w Świnoujściu-Ahlbecku. Złoto w kategorii kumite 75 kg wśród seniorów zdobył Tomasz Madej.

Był to sukces na pewno niespodziewany, bo dwa lata temu na takiej samej imprezie przegrałem już w eliminacjach. Teraz odrobiłem zadanie domowe. Poziom był bardzo wysoki, wiele walk kończyło się w dogrywkach, także moja finałowa walka.

Na najwyższym stopniu podium stanęła też Dominika Antosik w kategorii juniorów +65 kg , a brąz wywalczył Erwin Pękala, w kategorii seniorów do 90 kg.

W mistrzostwach wystartowali również Kinga Dybka, Kamil Mrozowski, Weronika Karasz, Filip Szumowski, Wiktor Genderka oraz Grzegorz Czechowski.