ZIELONA GÓRA:

Mają na sobie ciężar… odpowiedzialności. Trzy osoby zrzucają wagę, by pomóc trzem dziewczynkom!

Trójka śmiałków gubi zbędne kilogramy, a te wirtualnie zamieniają się w pieniądze, które trafią do trzech potrzebujących dziewczynek. Na tym polega akcja „Skup Tłuszczu”, w której wspomagamy Różę Rybską, Zuzię Paczkowską i Anastazję Pietrzkowicz. W zbiórce wirtualnego tłuszczu uczestniczy m.in. poradnia dietetyczna FoodMed Centrum, której pacjentkami są podopieczne akcji.

Pod nadzorem dietetyczek, lekarza i psychologa swoją metamorfozę przechodzą Danuta, Agnieszka i Tomasz. Motywuje ich to, że mogą pomóc dzieciom walczącym z chorobami, choć zdarzają się momenty zwątpienia.

Przez te pierwsze tygodnie faktycznie dzielnie działali. Teraz troszkę w okolicy świąt zaczynają się pierwsze małe załamania, małe dylematy naszych uczestników. W procesie redukcji wagi zawsze osoba, która podejmuje decyzję o tym, że się odchudza, ma po drodze upadki, nie tylko wzloty. Widzimy, że trzeba im dać teraz sporo motywacji.Aleksandra Majsnerowska, poradnia FoodMed Centrum

Do utraty wagi z pewnością mobilizuje poprawiający się stan zdrowia dziewczynek. Jeśli sami chcemy przyczynić się do ich postępów, możemy „kupić” tłuszcz. Najmniejsza cegiełka, jaką możemy nabyć, to 100 gramów tłuszczu.

Nasz tłuszcz można „kupić” 24 godziny na dobę, nawet w niedziele niehandlowe, więc generalnie zapraszam. Do czerwca nasi uczestnicy zrzucają te kilogramy, my na bieżąco je wrzucamy, informujemy ile już „sprzedaliśmy”. Zachęcamy was do pomagania, bo przede wszystkim pomagamy naszym trzem wojowniczkom.Aleksandra Majsnerowska

Akcja „Skup Tłuszczu” jest również działaniem edukacyjnym. Na Facebooku publikowane są materiały, z których np. dowiemy się, jak otyłość wpływa na organizm i jak zmieniać jedzenie na mniej kaloryczne. Tam również możemy śledzić losy Róży, Zuzi i Anastazji.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: