LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

„Lubuskie dla Ukrainy” zapewnia dach nad głową, ale myśli też o atrakcjach

Jak pomóc w integrowaniu się z obywatelami Ukrainy? M.in. w organizowaniu zajęć, dzięki którym uchodźcy będą mogli choć przez chwile zapomnieć o okrucieństwach wojny. Na tym polu również działa grupa „Lubuskie dla Ukrainy”.

W ubiegłym tygodniu zorganizowane zostało spotkanie dla mam i dzieci z Ukrainy w Regionalnym Centrum Animacji Kultury. Szczegóły zdradza Zofia Szozda z grupy „Lubuskie dla Ukrainy”.

Zorganizowane były dla nich różne warsztaty. M.in. Agnieszka Opalińska prowadziła zajęcia z jogi. Na sam koniec, kiedy poprosiła panie, aby pomyślały życzenie, złapały w rękę i przytuliły do serca, to po prostu poleciały łzy. Te osoby potrzebują wsparcia nie tylko w postaci noclegów czy wyżywienia, ale żeby się też poczuły ważne nie jako grupa ludzi, ale indywidualnie.

Oprócz zajęć z jogi dla mam, były też m.in. warsztaty artystyczne i taneczne dla dzieci. Kolejne atrakcje „Lubuskie dla Ukrainy” szykuje już w najbliższy weekend.

Pani Marta Fudali z “Alpakowej zagrody” napisała, że z chęcią ugości 20-25 dzieci z mamami z Ukrainy. Zorganizowane zostanie spotkanie ze zwierzętami, ognisko. Agnieszka Opalińska zorganizowała autobus, który ich tam zawiezie. Mamy już komplet.

Szozda zachęca, że jeśli ktoś ma możliwości i chęci, by zorganizować w atrakcyjny sposób czas wolny dla obywateli Ukrainy, aby kontaktować się z grupą „Lubuskie dla Ukrainy”. Więcej o tym też na wZielonej.pl. Tam do zobaczenia cała rozmowa z Zofią Szozdą.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00