ZIELONA GÓRA:

Lubuski Teatr otwarty na twórczość seniorów i osób niepełnosprawnych

Działalność artystyczna jest dla nich sposobem na aktywne życie i spełnianie swoich marzeń. Osoby starsze i niepełnosprawne, w tym podopieczni warsztatów terapii zajęciowej czy domów dziennego pobytu, po raz kolejny zaprezentowały się w Lubuskim Teatrze.

Tę możliwość dało im Stowarzyszenie „Petra”, które zorganizowało II Zielonogórski Przegląd Twórczości Osób Starszych i Niepełnosprawnych „WITKI 2018”. W wydarzeniu wzięło udział ok. 150 osób.

W tym roku mamy więcej zgłoszeń. Przyjechali podopieczni z Sulechowa, ze Świebodzina, a nawet z Dusznik, ponieważ zobaczyli to wydarzenie w tamtym roku i się nim zainteresowali.Justyna Misztal, Stowarzyszenie „Petra”

Poza małymi formami teatralnymi i kabaretowymi uczestnicy przygotowali rękodzieło i formy muzyczne. Organizatorzy chwalili ich za pomysłowość i to, że zrealizowali swoje pomysły w najdrobniejszych szczegółach.

Z tego, co wiem, to w ośrodkach próby trwały już od dawna, a w ostatnim okresie były bardzo intensywne. Widziałam piękne stroje i duże zaangażowanie ze strony terapeutów, ale szczególnie – uczestników. A zwłaszcza osób starszych, które są dla nas ogromnym zaskoczeniem i jednocześnie wielką radością.Justyna Misztal

Na zakończenie przeglądu dla wszystkich artystów wystąpił muzyk Tomasz Kamiński.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X