ZIELONA GÓRA:

Likwidacja gimnazjów – korzyść czy przeszkoda? Komentują władze, dyrektorzy szkół i uczniowie

Uczniowie dopiero zasiedli w szkolnych ławach, ale przed nimi i nauczycielami – już niepewna przyszłość. Czekają ich trudne czasy w związku z planowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej likwidacją gimnazjów.

Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego nie jest zaskoczony reformą. Zmiany są wpisane w zawód nauczyciela, a te, które dotyczą liceów, były oczekiwane – mówił na miejskiej inauguracji roku szkolnego.

Zbigniew Kościk

Na pomysł wydłużenia nauki w liceum do czterech lat nieprzychylnie patrzą uczniowie. Według nich przejście z ośmioletniej podstawówki do szkoły średniej będzie dużym szokiem. Zaszkodzi to też nauczycielom.

opinie uczniów o likwidacji gimnazjów

W jeszcze trudniejszej sytuacji są gimnazja. Ponieważ ostateczna decyzja o likwidacji szkół jeszcze nie zapadła, liczą, że rząd z niej zrezygnuje. Osiem lat podstawówki i cztery liceum nie zmieni nagle młodzieży, ona jest jaka jest – mówi Ireneusz Łuczak, dyrektor Gimnazjum nr 2.

Ireneusz Łuczak

Zwolennikiem pozostawienia oświaty w obecnym kształcie jest też prezydent miasta. Sama decyzja o utworzeniu gimnazjów jest dla niego niezrozumiała.

Janusz Kubicki

O stopniowym wygaszaniu gimnazjów od 1 września 2017 r. wspomniała minister edukacji narodowej w liście do nauczycieli i dyrektorów szkół.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: