ZIELONA GÓRA:

Liceum, technikum czy szkoła branżowa? To wskaże komputer

Trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych na rok 2017/2018. Przed ostatecznym wyborem miejsca nauki uczniów czeka jeszcze uzupełnianie dokumentów i ogłoszenie list przyjętych. W Zielonej Górze, jak w wielu innych miastach, proces rekrutacji usprawnia elektroniczny system.

Zielonogórskie szkoły średnie korzystają ze strony Nabór 2017, którą stworzyło Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Zawiera ona informacje o 14 placówkach, wolnych miejscach w poszczególnych klasach oraz bazę danych kandydatów, którzy złożyli wnioski do szkół.

Baza zbiera informacje o osobach zarejestrowanych w systemie, a następnie przydziela je do klas. Podstawą jest liczba punktów rekrutacyjnych i lista preferencji, czyli klasy, jakie wybrał uczeń. Na obecną chwilę największym zainteresowaniem cieszą się oddziały o profilu medyczno-przyrodniczym, informatycznym, ekonomicznym i politechnicznym.

Poza liceami i technikami nabór prowadzą szkoły branżowe I stopnia.

Na dostarczenie kopii świadectw i zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego uczniowie mają czas od 23 do 27 czerwca. Wyniki naboru będą ogłoszone 29 czerwca o godzinie 12:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00