ZIELONA GÓRA:

Lek(tura) na nudę! Nowy – stary kanon, czyli jak omawiać lektury, aby zaciekawić uczniów

Poloniści z zielonogórskich szkół już ją poznali i pokochali. Doktor Beata Kapela-Bagińska – nauczycielka z sopockiego liceum, adiunkt w Katedrze Polonistyki Stosowanej Uniwersytetu Gdańskiego, specjalistka w zakresie dydaktyki kolejny raz poprowadzi warsztaty dla nauczycieli języka polskiego z naszego województwa.

Większość polonistów (ciekawe, czy minister edukacji również, przecież też polonistka!) lubi czytać obszerne lektury. Co tam, kilkaset stron, przy tysiącu dopiero się rozgrzewają. Żarty żartami, ale z perspektywy ucznia wygląda to inaczej. Jak to jest z młodymi? Czytają?

dr Beata Kapela-Bagińska

Czytają, co lubią, ale niestety czytać muszą nawet to, czego nie sposób lubić. Ogromna rola nauczycieli w tym, aby zachęcić młodych do czytania lektur, tych obowiązkowych szczególnie. I tutaj wkracza Pani Beata, która mam mnóstwo pomysłów. Program szkolenia obejmuje między innymi technikę play roules.

dr Beata Kapela-Bagińska

Zajęcia odbędą się 9 września w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze. Nauczyciele poznają również sposoby kreatywnego przetwarzania tekstu.

dr Beata Kapela-Bagińska

Warsztaty odbędą się w dwóch grupach :

  • pierwsza: od 09.00-14.00
  • druga od 14.30- 19.30

TUTAJ możecie spróbować się jeszcze zapisać. Wprawdzie mamy informację, że jest już komplet, ale – kto wie – może znajdzie się  kilka dodatkowych miejsc.

Poniżej zapis rozmowy z dr Beatą Kapelą-Bagińską. W niej, między innymi, o nowej podstawie programowej i dobrej zmianie.

rozmowa M. Bugaj z dr Beatą Kapelą-Bagińską

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: