KULTURA:MUZYKA:ZIELONA GÓRA:

Lato Muz Wszelakich na półmetku. Zainteresowanie spore

Dobiega końca pierwszy miesiąc wakacji i pierwszy miesiąc Lata Muz Wszelakich. Pogoda dopisuje i wiele imprez plenerowych odbywa się zgodnie z planem.

Jak choćby te na placu przed Filharmonią Zielonogórską. A tam z recitalami występują aktorzy i porywają zielonogórzan, nawet do tańca. W cyklu „w Zielone(j) gramy” zaśpiewali już m.in. Maria Niklińska i Rafał Szatan. Jutro wystąpi Magdalena Kumorek. Mówi Marta Blonkowska, z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

To będzie hit. Tak mi się wydaje. Ona zapowiada ten swój koncert jako koncert przebojów. 75 minut i 80 utworów. Będzie to historia oparta o bardzo różną polską muzykę. W wykonaniu Magdy na pewno będzie to niesamowite. Najbardziej zastanawia mnie ta ilość.

Początek koncertu w Amfiteatrze przed Filharmonią Zielonogórską w czwartek o 19:00. W piątek zaś coś dla młodszych. Nie słabnie zainteresowanie cyklem „bajki, bajdy, banialuki”.

“Awantura o szczura” i po raz kolejny Teatr 4 Kąty. Bajka opowiadająca o dwóch sprzedawczyniach, które “drą ze sobą koty”. Szczury starają się ten konflikt zażegnać. Dzieci są przeszczęśliwe podczas tych bajek.

„Awantura o szczura” w piątek o 11:00 w Ogrodzie Botanicznym. Więcej propozycji w ramach Lata Muz Wszelakich w całym programie, który dostępny jest TUTAJ.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00