ZIELONA GÓRA:

Lato, alkohol i reakcje młodzieży! Rusza konkurs „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w konkursie „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!”. Ma on na celu profilaktykę uzależnienia od alkoholu oraz edukacje zdrowotną wraz ze zwróceniem uwagi młodzieży na niebezpieczne zachowania.

Chodzi przede wszystkim o zwiększenie bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego, kiedy wiele osób pod wpływem alkoholu oraz różnorodnych substancji odurzających decyduje się m.in. na jazdę samochodem, czy też wypływanie na głęboką wodę oraz skakanie z pomostów.

Prace młodzieży mają ukazać pozytywne postawy mieszkańców województwa, którzy reagują na głupie i zagrażające życiu sytuacje. Uczniowie szkół gimnazjalnych mają za zadanie wykonanie plakatu w formacie A-3 z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych lub stworzenie plakatu z wykorzystaniem technik graficznych.

Natomiast uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powinni przygotować maksymalnie 3 minutowe prace w formie filmu, spotu, czy też klipu, które powinny zostać zamieszczone np. na Facebooku, czy też Youtube.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 12 maja do Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego przy ulicy Podgórnej 7. Ogłoszenie wyników nastąpi w czerwcu, a więcej informacji dostępnych jest na stronie www.lubuskie.pl.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: