ZIELONA GÓRA:

Kurtyny wodne dają orzeźwienie mieszkańcom, ale są notorycznie dewastowane [Sonda]

Od 23 czerwca zielonogórzanie w upalne dni, kiedy temperatura przekracza 27 stopni Celsjusza, mogą korzystać z kurtyn wodnych, których, jak twierdzą w mieście jest stanowczo za mało.

Trzy wodne kurtyny rozstawione są kolejno: na Placu Bohaterów, przy pomniku Bachusa i przy Ratuszu. Mieszkańcy są zadowoleni, ponieważ wodna mgiełka daje ukojenie. Najwięcej jednak frajdy mają najmłodsi, którzy nie mogą oprzeć się kilku rundom wokół wodnej konstrukcji.

Zielonogórzanie

Czy jest szansa, że w mieście pojawi się więcej kurtyn wodnych? Jak informuje Jan Markowski zastępca dyrektora ds. technicznych Zielonogórskich Wodociągów – szansa jest, ale nie jest powiedziane, że z niej skorzystamy. Trzy kurtyny na dany moment są wystarczające. Każda z nich potrzebuje miejsca, aby jednocześnie osoby, które nie chcą być zroszone mgiełką wodną, mogły je ominąć, dodatkowo w danej lokalizacji musi być odpowiednie odejście wody do kanalizacji. Apeluję również do zielonogórzan, aby nie dotykać i nie gmerać przy bardzo delikatnych dyszach. Notorycznie kurtyny są dewastowane, a zostały one założone dla mieszkańców, a nie psujów.

 

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00