ZIELONA GÓRA:

Kukurydziane żniwa i barbarzyńca w skansenie, czyli jesienna niedziela w Ochli

Skoro jesteśmy u progu jesieni, to i wydarzenie pod tą nazwą czeka nas w skansenie w Ochli. Będzie na nim królować len i kukurydza. Zarówno jeśli chodzi o plony, jak i tradycje związane z naszym regionem.

Muzeum Etnograficzne pokaże, jak wygląda obróbka lnu – od międlenia przez czesanie do formowania nici. Zaprezentowana będzie też tzw. łupaczka z tańcem.

Będzie można skorzystać z warsztatów tkackich i spróbować samemu zrobić jakiś mały chodniczek. Potem przejdziemy do obróbki kukurydzy. Pomoże nam w tym zespół górali czadeckich „Watra” z Brzeźnicy. W przedstawieniu „Łupaczka z tańcem, czyli żniwa kukurydziane po bukowińsku” pokażą nam cały proces żniw kukurydzianych. Oczywiście z tańcem i zabawą.<span class="su-quote-cite">Anna Kamińska, Muzeum Etnograficzne w Ochli</span>

Na miejscu skosztujemy też bukowińskich potraw – mamałygi i gołąbków oraz posłuchamy ludowych zespołów.

Zaskoczeniem dla zwiedzających muzeum etnograficzne może być widok biegaczy. Na terenie skansenu wytyczony został etap biegu przeszkodowego Barbarian Race.

Myślę, że też będzie to ciekawostka dla naszych zwiedzających. Oczywiście będzie można zjeść coś smacznego, pobawić się i miło spędzić czas. Wszystkich zapraszamy. <span class="su-quote-cite">Anna Kamińska</span>

Kalendarzową jesień powitamy w Ochli jutro (23.09.) od 11:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00