PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Kto snajperem na Stal? “Tajemnica mundialu”

Już w sobotę start rundy wiosennej w piłkarskiej III lidze. Lechia Zielona Góra podejmie na „dołku” Stal Brzeg. Kibice zastanawiają się, jak uda się zastąpić liderów, którzy zimą odeszli do Puszczy Niepołomice – Szymona Kobusińskiego i Sebastiana Górskiego.

Andrzej Sawicki musi sobie radzić bez czołowego snajpera ligi, Kobusiński jesienią strzelił 17 goli i notującego wiele asyst Górskiego. W buty tego drugiego ma wskoczyć wiosną Mariusz Kaczmarczyk. Jak zastąpić liderów? To pytanie do trenera Lechii.

Bez czarowania. W równym stopniu na chwilę obecną będzie to niezmiernie ciężko, ale życie nie znosi próżni. Mogę podać przykład połączony z moją lekką nadzieją. Mariusz Kaczmarczyk ma zastąpić Sebastiana Górskiego. On porusza się nieco inaczej i to może dać pewną przewagę, poprzez zdobywanie goli. Sebastian bazował na kapitalnych dośrodkowaniach, dużo asyst, wielka szybkość, robienie przewagi, natomiast nie miał pierwiastka gola. Jest taka szansa, że Mariusz oprócz asyst dołoży jeszcze gole.

Kto będzie etatowym snajperem wiosną? W okresie przygotowawczym z urazami zmagali się zarówno Bartosz Konieczny, jak i w ostatnim czasie Przemysław Mycan. Kto zatem wyjdzie z przodu na Stal Brzeg?

Tajemnica mundialu. Mikrocykl mi to pokaże. Będę rozmawiał z Bartkiem. W drugiej kolejce mamy pauzę i będzie czas, żeby popracować i dojść do siebie. Nie wiem, czy po rozmowie z Bartkiem nie zdecyduje się na niego, tak trochę na “świeżaka”. Zobaczymy też, jak będzie wyglądał w tygodniu.

Spotkanie szóstej w tabeli Lechii z dziewiąta Stalą Brzeg w sobotę o 15:00. W rundzie jesiennej w Brzeg padł remis 1:1.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: