ZIELONA GÓRA:

Książka nawet za 50 groszy? Tak będzie w „Norwidzie” [WINOBRANIE 2017]

Literatura piękna, książki naukowe, a także płyty winylowe. To wszystko w atrakcyjnych cenach pojawi się na Winobraniowym Kiermaszu Książek. Początek września to dobry moment, by zaopatrzyć się w ciekawą lekturę lub muzykę na chłodniejsze wieczory.

Na kiermaszu będą dostępne publikacje z antykwariatu, m.in. zwroty z filii bibliotecznych. Dużym zbiorem są także nowości Oficyny Wydawniczej Pro Libris.

Co roku razem z nami ten kiermasz organizuje nasze biblioteczne wydawnictwo. Wystawiają swoje najnowsze publikacje, tegoroczne, jak i te z kilku lat do tyłu. Także wybór jest bardzo duży. To głównie poezja, jak i książki związane z regionem. Mamy też piękne albumy fotograficzne dotyczące architektury miast, z takich krajów jak Kanada, Izrael czy Rosja. Jest też „Kronika dziejów polskich” za 12 złotych czy też „Kuchnia polska”, bardzo pięknie wydana, zawierająca ponad 800 stron, za 20 złotych. Myślę, że są to przystępne ceny. Małgorzata Świrgał, kierownik Działu Magazynów i Zbiorów Zabezpieczonych biblioteki Norwida

Równie przystępne będą ceny kryminałów kieszonkowych, harlequinów i winyli. Cena wspomnianych książek to 50 groszy, a płyt – 3 złote.

Teraz jest taka wyprzedaż, ponieważ coraz mniej ich mamy. W związku z tym każda płyta to jest koszt trzech złotych, a nie pięciu jak do tej pory. To jest głównie muzyka poważna czy też religijna, ale mamy też na przykład monodram według „Zbrodni i kary” w wykonaniu Jana Świderskiego czy monologi wielkich romantyków w wykonaniu Ignacego Gogolewskiego. Sprzedajemy harlequiny i tzw. kryminały kieszonkowe. Ceny obniżamy, ponieważ to również jest wyprzedaż – mamy dosyć duże zbiory tychże rzeczy.Małgorzata Świrgał

Winobraniowy Kiermasz Książek odbędzie się przed gmachem biblioteki przy alei Wojska Polskiego 9. Do piątku (8 września) będzie czynny w godzinach 10:00-17:00, a w sobotę 9 września – od 10:00 do 14:00. W razie niepogody zostanie przeniesiony do holu biblioteki.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00