ZIELONA GÓRA:

Krok w stronę czystej Zielonej Góry – sąsiedzkie sprzątanie koło Trasy Północnej

Niezadowolenie z tego, jak wygląda okolica, w której mieszkamy, możemy zmienić w pożyteczne działanie. Przykład dali już mieszkańcy Chynowa i Łężycy, którzy posprzątali las. Teraz wezmą się za to zielonogórzanie z Osiedla Zdrojowego.

Aneta Klimczak, współorganizatorka akcji, wprowadziła się na osiedle rok temu. Już wtedy zauważyła, że teren jest bardzo zaśmiecony. Postanowiła więc działać.

Po prostu byłam bliska tego, żeby wziąć worek na śmieci i sama je zebrać. Później myślałam, żeby zrobić jakieś sąsiedzkie spotkanie. Widziałam też na Facebooku, że było takie wydarzenie. Napisałam do stowarzyszenia CURTEZ. Pani Agnieszka Kozakiewicz powiedziała, żebym przyszła do niej na kawę. Wszystko ustaliłyśmy i ona pomogła mi zorganizować to wydarzenie.Aneta Klimczak

W sprzątanie lasu włączył się też Zakład Gospodarki Komunalnej, miasto Zielona Góra i Nadleśnictwo Przytok. ZGK dostarczy worki i rękawiczki, inicjatorzy akcji otrzymali również pieniądze na napoje i słodki poczęstunek dla dzieci. Najwięcej do wysprzątania będzie przy Trasie Północnej.

Podejrzewam, że ludzie przychodzą na przykład ze sklepu. Najwięcej jest butelek szklanych. Ten pas jest koło Trasy Północnej, dalej las nie jest już aż tak zaśmiecony. Plus sprzątania jest taki, że ludzie spacerując, będą się relaksować, a nie patrzeć na śmieci i się wkurzać.Aneta Klimczak

Sąsiedzkie sprzątanie lasu przy Osiedlu Zdrojowym odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca od godziny 11:00. Zbiórka uczestników – przy zatoczce obok przejścia dla pieszych na Trasie Północnej, naprzeciwko salonów samochodowych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X