LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Konfederaci nie chcą imigrantów w Wędrzynie

Przedstawiciele  Konfederacji mówią głośno „nie” nielegalnym imigrantom i powstaniu ośrodka w Wędrzynie. Wczoraj w tej sprawie odbyła się konferencja prasowa. 

Zwrócono uwagę, iż decyzja o powstaniu ośrodka nie została skonsultowana ani z mieszkańcami, ani z władzami lokalnymi.   – A pytań i wątpliwości jest sporo – zauważył Krystian Pacholik – prezes okręgu lubuskiego Ruchu Narodowego:

Czy w ośrodku mają znaleźć się osoby ewakuowane z Kabulu w Afganistanie? Czy ośrodek ma być przewidziany dla nielegalnych islamskich imigrantów? Jakie środki bezpieczeństwa są planowane? Gdzie ma powstać taki ośrodek?

Obecny podczas konferencji poseł Konfederacji Krystian Kamiński wystosował interpelację do MSWiA w sprawie ośrodka w Wędrzynie.  Jak zaznaczył poseł Kamiński, opinia publiczna powinna być informowana na temat wszelkich działań w tym zakresie. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców, ale również o uniknięcie sytuacji sprzed 20 lat.

Prawie 20 lat temu na wniosek Amerykanów mieliśmy taki ośrodek, gdzie przed opinią publiczną był taki ośrodek, gdzie torturowano ludzi. Nie chcemy powtórki. By opinia publiczna miała tego świadomość.

Poseł zwrócił uwagę, że przyzwolenie na nielegalną migrację tylko nasili ten problem. a otwarcie ośrodka w Wędrzynie może być pewnym przyzwoleniem na przekroczenie granicy dla nielegalnych migrantów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: