ZIELONA GÓRA:

Kolejne pieniądze dla szpitala. Na onkologię, termomodernizację oraz Centrum Matki i Dziecka

Szpital Uniwersytecki właściwie bez przerwy jest miejscem budowy lub remontów. Wciąż powstaje Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, ale stopniowo odnawiane są też szpitalne oddziały. Ostatnio zostały wyremontowane pomieszczenia do rehabilitacji dla pacjentów po zawałach. Będą wykonane kolejne inwestycje, na które dotacje przekazał samorząd województwa.

Spośród 21 milionów złotych przeznaczonych na lubuskie jednostki ochrony zdrowia, to właśnie zielonogórski szpital zgarnął największą pulę. Pieniądze trafią na trzy cele.

Centrum Matki i Dziecka – prawie 10 milionów. Wsparcie w tym roku jest największe, ponieważ w tym roku kończymy cały proces inwestycyjny, zostanie nam później wyposażenie całego obiektu. Ale też – kolejny etap modernizacji onkologii. I rozpoczynamy termomodernizację w szpitalu. Duży projekt, wkład własny w tym roku – 2 miliony złotych.Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego

W Centrum Zdrowia Matki i Dziecka trwają już prace wewnętrzne – budowa instalacji i ścianek działowych. Pozostałe inwestycje, czyli remont oddziału onkologii i termomodernizacja szpitalnych budynków – są wykonywane etapami.

Termomodernizacja obejmie całość szpitala. To będą działania i na zewnątrz, i wewnątrz obiektów, czyli ocieplanie, wymiana okien, instalacje wewnętrzne. Przy okazji – szereg prac, które bardzo poprawią stan wewnątrz obiektów.Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego

Na razie szpital wyremontował na onkologii oddział chemioterapii dziennej.

autorzy: Aleksandra Pietruszewska, Jerzy Jackowski

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: