FILM:KulturaZIELONA GÓRA:

Kino na Lato vol. 5. Posłuchaj X Muzy

Kino na Lato – subiektywna lista tytułów filmowych do zobaczenia w czasie letniej kanikuły. Mieszanka gatunków: romans, komedia, sensacja czy horror – wszystko znajdziecie w radiowej pigułce. Radio Index opowiada w podcastach o filmach. Znacie? To posłuchajcie! W każdy wtorek, czwartek i sobotę o 10:30 i 15:30.

Są takie chwile, kiedy w kinie życie bliskie jest fantazji i jest jak bajka. Wszystko mieni się kolorami, a wokół otacza cię tropikalna roślinność, nad głową wzlatują kolorowe ptaki i czujesz zapach bezkresnego oceanu. Po zobaczeniu filmu „Życie Pi” na pewno nabierzesz przekonania, że kino zostało stworzone właśnie do tego, żeby w każdej chwili zabrać Cię do raju
Sztuka kochania – umiejętność, zdolność z natury dostępna dla wszystkich, ale jak się okazuje trudna w praktykowaniu. W latach 60. i 70. w tzw. szarym PRL-u Michalina Wisłocka podjęła niełatwą walkę o wolność seksualną Polaków. Postanowiła szeroko otworzyć oczy Polkom i Polakom i z brawurą, bez pruderii wchodziła do sypialni przeciętnego M4. Film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” – zręcznie i z dużym talentem wyreżyserowany przez Marię Sadowską, opowiada jak to Michalina Wisłocka za cel swojego życia uczyniła uszczęśliwienie Polaków.
„Rocketman” to nieprawdopodobna historia jednej z największych gwiazd muzyki w historii popu i rocka. Poznajemy Eltona Johna na chwilę przed przełomem w jego karierze. Film to niezwykła podróż przez życie – od nieśmiałego geniusza pianina Reginalda Dwighta po absolutną międzynarodową mega gwiazdę popu, znaną jako Elton John. Co zrobić, aby zostać światowej klasy gwiazdą? W „Rocketmanie” przepis podany jest na tacy!
mat.prasowe

 

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00